Rozhlasové povídky

Sedm životů

Kolikrát už jste měli pocit, že se čas snad zastavil? Že váš život ustrnul bez pohybu na mrtvém bodě a nikde ani stopy po větru, který by ho rozhýbal a poslal vás správným směrem? V rozhlasové komedii Magdaleny Frydrych Gregorové takový stav bezčasí zažívá všech sedm postav hry, bez rozdílu věku. Ať už je to čtrnáctiletá Helenka bez opravdové kamarádky, šestnáctiletá Johana, která trpí citovou prázdnotou po smrti matky, její starší bratr Ondra, co je věčně na netu, nebo učitelka mateřské školky Uršula obležená od rána do večera klubkem čtyř až šestiletých dětí.

O nic líp si však nevede ani generace rodičů: otec Johany a Ondřeje Evžen po smrti své ženy ztratil chuť k jídlu i do života, doktorka Zdenka si myslí, že lásku si může vysloužit oddanou domácí péčí. A Evženův soused Václav se upnul k teorii Sedmi životů, takže se řešení svých problémů rozhodl odložit takříkajíc do „příštího kola“…

Osoby a obsazení: Evžen (Igor Bareš), Ondřej (Petr Lněnička), Johanka (Pavlína Štorková), Václav Kadlec (Václav Vydra), Zdena Šídová (Ivana Wojtylová), Helena (Rozita Erbanová), Uršula Sladká (Petra Hřebíčková), dětské hlasy: Katharina Kasíková, Vít Říha, Luisa Marie Marešová, Ema Pleskačová, Blanka Rezková, Sebastian Vopěnka a Ondřej Lachnit

 

Nemocná dívka

Dílo spisovatele a dramatika Vladislava Vančury se vymyká běžným měřítkům – především v práci s jazykem, kterým autor vytváří monumentální a nesmírně působivé obrazy. Nejinak tomu je v dramatické básni Nemocná dívka, kde se nad osudem patnáctileté Idy střetávají lékaři dvou rozdílných postojů a přístupů, nejen profesních, ale i životních. Jakým způsobem jednají tváří v tvář smrti – a zároveň tváří v tvář lásce k nemocné dívce?

Osoby a obsazení: Statkář Rataj (Miroslav Doležal), Jeho dcera Ida (Gabriela Vránová), Křikava (Vladimír Ráž), Kolovrat (Petr Haničinec), Babelová (Věra Kubánková), Profesor (Miloš Nedbal), Smrt (Julie Charvátová), Ošetřovatel (Jan Bartoš), Ošetřovatelka (Jitka Součková) a Ošetřovatelka (Věra Havlatová)

Žlutý kámen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *